Pjanić predvodio Zmajeve: BiH zgazila Finsku u Zenici

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Finsku u Zenici rezultatom 4:1.

Zmajevi su dobro otvorili utakmicu. Već u petoj minuti imali smo izglednu šansu za penal, ali sudija je smatrao da finski defanzivac nije igrao rukom.

Amer Gojak postigao je gol na ubacivanje Edina Višće, ali su sudije svirale nedozvoljenu poziciju.

UŽIVO iz Zenice: Bosna i Hercegovina - Finska 2:0

Izet Hajrović se nakon dvije godine vratio u reprezentaciju a u igru je ušao umjesto Edina Višće koji se žalio na povredu.

Hajrović se odužio selektoru Prosinečkom na povjerenju i postigao je odličan pogodak za 1:0. Igrao se 27. minut kada je Kvržić poslao odličan pas a Hajrović se našao sam pred Hradeckyem i posrpemio loptu u mrežu.

Hajrović i Pjanić predvode Zmajeve: Ekspresni golovi za vodstvo od 2:0 nad Finskom

Finci su napadali, ali su njihovi napadi završavali uglavnom na dvadesetak metara od našeg gola.

Miralem Pjanić povećao je prednost naše reprezentacije na 2:0 nakon sigurnog izvođenja penala.

Do kraja prvog poluvremena zabilježili smo i priliku Izeta Hajrovića koji je šutirao sa vrha šesnaesterca ali je njegov šut odbranio Hradecky.

Drugo poluvrijeme počelo je dobro za našu reprezentaciju.

Redalo je se nekoliko prilika, od koje je najbolje bila prvo ona Gojka Cimirota na ubačaj Zorana Krvržića.

Miralem Pjanić imao je odličnu priliku iz slobodnog udarca ali je Hradecky odlično odbranio.

Ipak, Mali princ je zabio svoj drugi pogodak. Nakon nekoliko pokušaja naših igrača na loptu je naletio Pjanić i pospremio je iza leđa Hradeckya za 3:0.

Armin Hodžić povećao je rezultat na 4:0 odličnim golom.

Nakon više pokušaja, loptu je glavom u sredinu vratio Hajrović, na nju je naletio Hodžić koji je pogodio za 4:0.

Na 4:1 u 78. minuti je smanjio Pohyanpalo.