EURO 2020 / UŽIVO iz Zenice: Bosna i Hercegovina - Finska 4:1

12. 10. 2019. u 17:43:00 Radiosarajevo.ba

Završena je utakmica na Bilinom polju. BiH je pobijedila FInsku sa 4:1.

Gojak je sada mogao da završi ovu utakmicu ali je šutirao pored gola.

• 90'

Igrat će se još tri minute na Bilinom polju.

• 89'

Dobra prilika za Fince. Pukki je prošao pored Hajrovića, uposlio Loda ali su sudije svirale ofsajd.

• 88'

Odlična akcija naše reprezentacije. Cimirot je probacio loptu za Hajrovića koji je uposlio Gojaka, ali je igrač Dinama šutirao preko gola.

• 87'

Pukki je sada dobio žuti karton zbog starta nad Krunićem.

• 85'

Ponovo su opasni Finci. Imaju korner, ali su naši igrači to izbacili van kaznenog prostora

• 84'

Nekoliko grešaka u odbrani naših igrača, Finci grade novi napad

• 82'

Amer Gojak je sada na zemlji nakon oštrog starta Pukkija.

• 77'

Sada je gol za Finsku. Nakon nesporazuma u odbrani, Finci ipak stižu do pogotka.

• 75'

Ovacije za Miralema Pjanića. Umjesto njega u igru ulazi Rade Krunić

• 72'

Još jedan povratnik u reprezentaciju, Armin Hodžić postigao je gol. 4:0 je za Zmajeve.

• 70'

U igru umjesto Elvira Sarića ulazi Mato Jajalo.

• 68'

Smirena igra naše reprezentacije, polako ali sigurno gradimo napade.

• 63'

Da se još jednom prisjetimo gola Pjanića. Uživajte

• 61'

Finci su sada otvorili dobru kontru ali je lopta otišla pored gola.

• 60'

Prekršaj Cimirota nad Pukkijem na sredini terena.

• 57'

Kakav gol Pjanića. Lopta se odbijala više puta a onda je naletio PJanić i pospremio loptu u mrežu.

• 56'

Nova prilika za našu reprezntaciju. Odlična lopta Kvržića, na odbijenu loptu naletio je Gojak ali je šutirao preko gola.

• 53'

Odličan udarac Miralema Pjanića ali je lopta pogodila prečku. Kakva šansa za našu reprezentaciju.

• 52'

Sada Faul nad Gojakom na vrhu šesnaesterca. Raitala je dobio žuti karton.

• 48'

Kolašinac je dobro otvorio kontru, ali je zaustavljen bez faula. Pokušaj kontre Finaca zaustavio je Bičakčić

• 47'

Odlična igra Zmajeva na otvaranju drugog poluvremena

• 47'

Kvržić je sada odlično prošao na malomprostoru, ali su ga Finci zaustavili.

• 46'

Kvržić je sada dobro uposlio Cimirota koji je šutirao pored gola.

• 46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. Nadamo se da će naša reprezentacija nastaviti sa dobrom igrom.

• 45 + 4'

Kraj je prvog poluvremena. Bosna i Hercegovina vodi sa 2:0 golovima Hajrovića i Pjanića.

• 45'+1

Kakav šut Hajrovića, ali brani to Hradecky

• 45'

Još četiri minute igrat će se u prvom poluvremenu

• 43'

Sada dvije vezane greške naše reprezentacije, ali smo se na sreću odbranili. Napadaju i dalje Finci

• 36'

Finci su sada bili opasni, ali smo se ponovo odbranili. Na zemlji je ostao Hajrović koji se žali na povredu.

• 35'

Gooooolllll..... MIralem Pjanić iz penala udvostručava prednost

• 35'

Penal je za našu reprezentaciju. Nakon udarca Kolašinca loptu je rukom dirao jedan defanzivac.

• 34'

Ponovo dobra prilika za Hpodžića na ubacivanje Cimirota, ali su Fnci ponovo izblokirali njegov šut

• 32'

Šehić je uhvatio loptu iz kornera. Započinjemo novi napad

• 29'

Finci su napravili dobar napad, ali naši reprezentativci se dobro brane.

Prvi je korner za Fince.

• 27'

E sada nije ofsajd. Izeeeet Hajrooović. 1:0 vodimo

• 27'

Fina akcija na desnoj strani terena. Hajrović je predriblao svog čuvara, ali njegov ubačaj u 16 metara je izbačen.

• 26'

Tuominen je sada istrčao dobru kontru, ubacio loptu u kazneni prostor Zmajeva, ali lopta nije došla do Pukkija.

• 24'

Odličan pas Pjanića za Hodžića ali su njegov šut izblokirali Finci za novi korner naše reprezentacije

• 22'

Iako je rezultat 0:0, možemo biti zadovoljni onime što pokazuju Zmajevi na terenu.

• 21'

Na tribinama Bilinog polja navijači su postavili i transparent podrške Zmajeva.

Transparent na Bilinom polju - undefined

• 19'

Odličan udarac Krvržića sa desne strane, ali lopta odlazi pored gola. Zamalo da povedemo

• 19'

Sada dva odlična napada na obje strane. Prvo je priliku imao Hodžić nakon ubačaja Hajrovića, a potom je kontru poveo Pukki, ali ga je zaustavio Kovačević.

• 17'

Sada napadaju Finci, ali naši reprezentativci iznose loptu prema polovini terena. Hodžić je iznudio faul.

• 15'

Edin Višća ipak mora izaći iz igre. Edin se žalio na povreud u donjem dijelu leđa, umjesto njega ulazi povratnik u reprezentaciju Izet Hajrović.

• 13'

Edin Višća je pronašao Gojaka pred golom, Amer je postigao pogodak, ali su sudije svirale ofsajd.

• 13'

Pjanić je dobro ubacio iz kornera na drugu stativu, najviši u skoku bio je Bičakčić ali je lopta otišla preko gola.

• 12'

Nova prilika za Zmajeve iz kornera

• 11'

Ponovo nezgodan ubačaj Pjanića sa lijeve strane, ali je to uhvatio Hradecky.

• 10'

Pjanić je odlično ubacio, ali su Finci ponovo dobro reagirali. Aut je za našu reprezentaciju.

• 6'

Armin Hodžić je ubacio loptu u šesnaesterac, do nje je na drugoj strani došao Kvržić ali su Finci njegov pokušaj izblokirali.

• 4'

Novi korner je za našu reprezentaciju. Odlična igra Zmajeva za sada

• 1'

Naši igrači protestuju kod glavnog sudiej zbog igranja rukom, ali sudac nije svirao penal

• 1'

Već u prvoj minuti dolazimo do kornera. Izvodi ga Miralem Pjanić ali je Finska odbrana bila dobro postavljena

• 0'

Počela je utakmica na Bilinom polju. Sa srećom, Zmajevi.

• 17:55

Sa tribina Bilinog polja odjekuje "Volim te, Bosno".  I Finci će imati solidnu podršku svojih navijača.

• 17:50

Evo kako pred početak utakmice izgledaju tribine stadiona Bilino Polje. Zmajeve očekuje velika podrška.

• 17:45

Evo i kako pred večerašnju utakmicu izgleda tabela naše grupe.

Rezultati by SofaScore

• 17:45

Poznat je sastav kojeg će Robert Prosinečki izvesti u duelu sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine protiv Finske.

Selektor Prosinečki je napravio veliki broj rotacija u dresu Zmajeva, posebno nakon činjenice da Edin Džeko zbog operacije jagodične kosti, ne može nastupiti u današnjem meču.

BiH: Šehić – Kvržić, Kovačević, Bičakčić, Kolašinac – Cimirot, Sarić, Pjanić – Višća, Gojak, Hodžić.

Finska: Hradecky, Arajuuri, Toivio, Kamara, Tuominen, Lod, Pukki, Soiri, Sparv, Uronen, Raitala.

• 17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba , dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice grupe J kvalifikacija za EURO 2020 u kojoj se sastaju Bosna i Hercegovina i Finska.

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba , dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice grupe J kvalifikacija za EURO 2020 u kojoj se sastaju Bosna i Hercegovina i Finska.