Di Francescu ostavio Džeku na klupi i pokajao se: Roma pala u Udinama

Roma je doživjela poraz u Udinama u duelu koji je naš Edin Džeko i najbolji igrač i strijelac Rimljana odgledao s klupe, sve do 71. minute. Udinese je slavio pobjedu od 1:0, u meču u kojem je Roma prije duela apsolutni favorit.

Trener Rimljana Eusebio Di Francesco se kockao, dao šansu Patricku Schicku umjesto Džeke, o kojem je slučaju naš portal već pisao.

Edin Džeko na raskrsnici: Dvije struje pritisnule Dijamanta - ugovor ili rastanak

Džeko je ušao u igru u 71. minuti upravo  umjesto Schicka, ali je bilo malo vremena da napravi preokret.

Jedini gol na meču postigao je Rodrigo De Paul u 58. minuti, nakon što je izigrana kompletna odbrana Rimljana.

Roma je kasnije pokušala da dođe do boda, imala posjed lopte preko 60 posto, ali se mreža domaćina nije zatresla.