Igrači Radnika nisu imali sreće: Ispali nakon velikih 2:0 i penala

Printscreen / Igrači Radnika njsu imali sreće: Ispali nakon velikih 2:0 i penala

Naš posljednji predstavnik u Europskoj ligi koji je igrao večeras - Radnik iz Bijeljine, nije uspio odbraniti prednost iz prve utakmice protiv Spartaka.

Klub iz Trnave na domaćem terenu slavio je sa 2:0, te se tako otišlo u produžetke, a zatim i penale nakon kojih je Spartak bio bolji sa 3:2 i plasirao se u drugo pretkolo Europske lige.

Radnik je tako zaustavljen na korak od historijskog uspjeha.

Sobczyk je pogodio za vodstvo Spartaka u desetoj minuti nakon što je odbrana Radnika loše reagirala.

Tavares je u 61. minuti glavom pogodio prečku. Nakon loše intervencije golmana Radnika Mihalek je pogodio za 2:0 u 87. minuti i otišlo se u produžetke.

Na kraju se otišlo i na penale, a Spartak je bio bolji sa 3:2.

Rusov je odbranio penal Motike, Plavšić je šutirao preko gola, a golman domaćih je u posljednjoj seriji zaustavio i penal Popare.

S druge strane, Bijeljncima nisu pomogle ni odbrane Kozića koji je zaustavio udarce Zahumenskog i Lovata.