Nastupila prva bh. takmičarka u Pyeongchangu: Muzaferija 44. u veleslalomu

Nakon nekoliko odgađanja, konačno je održano takmičenje u alpskom skijanju, u muškoj i ženskoj kategoriji, na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu.

U okviru ove discipline na ZOI-u u Južnoj Koreji nastupila je i prva bosanskohercegovačka takmičarka Elvedina Muzaferija.

Ona je veleslalomsku utrku završila na 44. mjestu, u konkurenciji od 83 skijašice, uz ostvareno vrijeme od 2.34.90. Tačnije, njen zaostatak u odnosu na prvoplasiranu Amerikanku Mikaelu Shiffrin, koja je osvojila zlato.

Amerikanki su se na pobjedničkom postplju pridružile još i Ragnhild Mowinckel iz Norveške i Federica Brignone iz Italije, koje su osvojile srebreno i bronzano odličje.

Inače, ženski veleslalom je trebao biti održan u ponedjeljak, ali je prolongiran zbog jakog vjetra.