Meč Damir Džumhur - Rafael Nadal 0:3 (1:6, 3:6, 1:6)

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos meča trećeg kola Australian Opena između Damira Džumhura i Rafaela Nadala.
  • Iako je gotovo sve bilo riješeno u posljednjem gemu ovog meča, Džumhur se nije lako predavao, te je uspio osujetiti dvije meč lopte Nadala. Ipak, pri izjednačenom gemu Nadal realizira treću meč loptu i dolazi do slavlja i u trećem setu s 6:1.

• 10:59

Novi break Nadala. Sada je 5:1. Španac servira za meč.

• 10:58

• 10:55

Rafael Nadal je siguran na svoj servis i sada vodi 4:1 u trećem setu.

• 10:48

Džumhur je u četvrtom gemu imao 40:0 na svoj servis, ali je Nadal osvojio četiri uzastopna poena i došao do nove break prilike. Spasio je Damir i uspio osvojiti prvi gem u trećem setu.

• 10:47

• 10:44

Zadržao je svoj servis gem Nadal. Španac vodi 3:0 u trećem setu.

• 10:41

• 10:37

Dvije vezane break lopte imao je Nadal u drugom gemu trećeg seta, ali je Damir spasio obje. Potom je napravio petu duplu servis grešku i poklonio Nadalu treću break šansu. Spasio je Damir i ovu, a potom je Nadal došao do četvrte break prilike u ovom gemu. Ovaj put Španac nije propustio priliku i poveo je s 2:0.

• 10:35

• 10:31

Imao je Džumhur break loptu na servis Nadala u prvom gemu trećeg seta, ali Španac nije dozvolio break. Nadal vodi 1:0 u trećem setu. U prvom gemu vidjeli smo čak pet izjednačenja i ovo je bio najduži servis gem od početka meča.

• 10:24

• 10:20

Treći break Nadala u ovom meču, a treći u drugom setu. Nadal vodi s 2:0 u setovima.

• 10:19

Nadal je sačuvao svoj servis gem i sada vodi s 5:3 u drugom setu.

• 10:15

• 10:11

Džumhur osvaja svoj servis gem bez izgubljenog poena. Nadal vodi 4:3.

• 10:10

• 10:08

Uspio je Nadal potvrditi break. Španac vodi 4:2 u drugom setu.

• 10:04

• 10:02

Nije uspio Damir potvrditi break, Nadal je uzvratio breakom i poveo s 3:2.

• 10:02

• 10:01

• 9:58

Break Džumhura. Uspio je Damir u četvrtom gemu na servis Nadala doći do 40:40. Prvi put se igralo na razliku na servis Nadala. Uspio je Damir doći do prve break šanse naš teniser na ovom meču i iskoristi je.

• 9:52

Osvaja Džumhur drugi gem na meču, prvi u drugom setu. Sada je 2:1 za Nadala u drugom setu.

• 9:51

• 9:49

Potvrdio je Nadal break bez izgubljenog poena i poveo s 2:0 u drugom setu.

• 9:46

Prvi servis u drugom setu imao je Džumhur. Nakon 0:30 došao je do 30:30, ali je potom napravio drugu duplu servis grešku. Nadal nije iskoristio prvu break priliku u drugom setu, a potom je Damir napravio i treću duplu servis grešku. Spasio je Džumhur i drugu break loptu u drugom setu, a potom i treću. Četvrtu nije  mogao spasiti pa je Nadal poveo s 1:0.

• 9:42

• 9:40

• 9:38

Nadal nije imao problema na svoj servis u sedmom gemu i riješio je prvi set u svoju korist rezultatom 6:1.

• 9:34

Uspio je Damir osvojiti prvi gem. Spasio je set loptu i smanjio na 5:1 u prvom setu.

• 9:32

• 9:30

Nakon dva gema bez osvojenog poena, Džumhur je na servis nadala u petom gemu uspio osvojiti dva poena, ali je na kraju Španac ipak došao do 5:0.

• 9:27

Tri vezane break lopte imao je Nadal u četvrtom gemu prvog seta. Iskoristio je prvu i poveo s 4:0.

• 9:26

• 9:23

Fantastično igra Rafael Nadal. U trećem gemu prvog seta na svoj servis nije izgubio niti jedan poen i sada vodi s 3:0.

• 9:20

Nadal pravi prvi break na meču. Uvezao je Rafa dvije break šanse, iskoristio prvu i poveo s 2:0.

• 9:17

U prvom gemu na servis Rafaela Nadala naš teniser je uspio osvojiti jedan poen. Nadal vodi s 1:0 u prvom setu.

• 9:13

• 9:11

Teniseri su izašli na Margaret Court. Meč bi uskoro trebao početi. Prvi će servirati Nadal.

• 9:10

"Sama motivacija što igram protiv Nadala na Rod Laver Areni će biti dovoljna da se oporavim i pokažem svoj najbolji tenis. Ne želim da odem na taj meč sa bijelom zastavicom, da pružim dobar tenis i da nešto napravim. Igram protiv najboljeg igrača na svijetu na najvećem terenu u Australiji i nadam se da ću uspjeti da se oporavim", rekao je Džumhur uoči meča s Nadalom.

• 9:07

"Damir je mnogo napredovao od našeg posljednjeg meča. Težak je protivnik i igra jako dobar tenis. Jedini način da pobijedim jeste da igram u jačem ritmu od njega i da budem agresivniji. To je ono što namjeravam učiniti", rekao je Nadal uoči meča s našim teniserom.

• 9:05

Nadal je oba svoja meča na Australian Openu riješio u tri seta. U prvom kolu bio je bolji od Estrelle, a u drugom od Mayera.

• 9:02

U prvom kolu Džumhur je u pet setova slavio protiv Talijana Paola Lorenzija, dok je u drugom pobijedio domaćeg tenisera Johna Millmana rezultatom 3:1.

• 9:00

Nadal i Džumhur odigrali su jedan međusobni duel, a taj meč Španac je predao našem teniseru. Na ATP turniru u Miamiju 2016. godine rezultat u setovima bio je 1:1, a u odlučujućem trećem bilo je 3:0 za našeg tenisera kada je Nadal predao meč.

• 8:55

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba dobrodošli na tekstualni prijenos meča trećeg kola Australian Opena između Damira Džumhura i Rafaela Nadala koji bi trebao početi u devet sati i 10 minuta.