Roger Federer upisao i treću pobjedu na završnom mastersu u Londonu

Švicarski teniser Roger Federer upisao je i treći trijumf na završnom mastersu sezone u Londonu protiv Marina Čilića rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (5:7), 6:4 i 6:1.

U prvom setu nismo vidjeli niti jedan break. Federer je imao četiri break prilike, Čilić niti jednu, ali se na kraju osvajač prvog seta odlučivao u tie-breaku. Uspješniji je bio hrvatski teniser rezultatom 7:5 i poveo s 1:0 u meču.

Do desetog gema u drugom setu vidjeli smo samo dvije break lopte. Prvu nije iskoristio Federer u drugom gemu, a drugu Čilić u trećem. U desetom je Federer došao do dvije break lopte, iskoristio prvu i izjednačio rezultat u meču.

Federer je u trećem setu ekspresno došao do breaka i vodstva rezultatom 3:0. Čilić je uspio osvojiti jedan gem do kraja trećeg seta, a Švicarac je slavio sa 6:1 i tako upisao i treću pobjedu u grupi B.