Novak Đoković se vratio pobjedom: Young poražen u tri seta

Posljednji službeni meč odigrao je na Wimbledonu protiv Čeha Tomaša Berdycha, a nakon šestomjesečne pauze Novak Đoković pobjedom se vratio na teniske terene.

Bivši svjetski broj jedan u prvom kolu Australian Opena igrao je protiv Amerikanca Donalda Younga. Za nešto manje od dva sata igre šestostruki osvajač prvog Grand Slam turnira sezone slavio je s 3:0.

Prvi set Đoković je riješio u svoju korist za samo 23 minute igre rezultatom 6:1. U drugom setu Amerikanac je osvojio dva gema, dok je u trećem Đoković slavio sa 6:4.

Đoković će u drugom kolu Australian Opena igrati protiv boljeg iz meča Monfils - Munar.