Ništa od završnice Šangaja, Džumhur zaustavljen na posljednjoj prepreci

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u finalu kvalifikacija za nastup na ATP turniru u Šangaju od Talijana Marca Checchinata rezultatom 2:0, po setovima 7:5 i 6:3.

Talijanu je bilo potrebno nešto više od sat vremena (1:12) da dođe do pobjede nad našim teniserom. U prvom setu prvi je do breaka došao Talijan u četvrtom gemu, ali nije ga uspio potvrditi pa se Džumhur revanširao. Novi break Talijan je napravio u 12. gemu i riješio prvi set u svoju korist.

U drugom setu jedini break vidjeli smo u šestom gemu, a naš teniser u ovom dijelu igre nije uspio doći do break šansi. Talijan je naredna svoja dva gema riješio u svoju korist bez izgubljenog poena.