Mirza Bašić u četvrtfinalu Challengera u Bresciji

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić plasirao se u četvrtfinale ATP Challengera u Bresciji pobjedom protiv Estonca Jurgena Zoppa s 2:1, po setovima 3:6, 6:3 i 6:4.

Bašiću je trebao jedan sat i 30 minuta igre da slavi protiv estonskog tenisera. Prvi set Zopp je riješio u svoju korist rezultatom 6:3, a ključni break napravio je u šestom gemu.

Drugi set Bašić je riješio u svoju korist rezultatom 6:3, a ključni break naš teniser je napravio u drugom gemu. Već na startu trećeg seta Bašić pravi novi break, a prednost je zadržao do kraja seta i riješio ga u svoju korist rezultatom 6:4.

U četvrtfinalnu će igrati protiv boljeg iz duela De Minaur-Nema.