Sjajni Džumhur u polufinalu ATP turnira u Moskvi

Damir Džumhur je u četvrtfinalu ATP turnira u Moskvi odmjerio snage s Italijanom Andreasom Seppijem, 88. igračem na svijetu.

Nakon tri seta - rezultat je glasio 2:1, u korist Džumhura po setovima 4:6; 6:2 i 6:4.

Seppi je dobio prvi set, rezultatom 6:4, da bi Džumhur dominantnom igrom izjednačio na 1:1, trijumfom u drugom setu - 6:2.

U trećem, odlučujućem setu rezultat je glasio 6:4 u korist najboljeg bh. tenisera.

Poen za poen igralo se do rezultata 4:4 u trećem setu, a onda je Džumhur napravio break Seppiju i tako sebi praktično trasirao put ka četiri najbolja igrača na turniru.

U polufinalu će odmjeriti snage s boljim iz duela Medvedev - Bašić, pa postoji šansa da duel za finale u Moskvi bude između dva bh. tenisera. Meč Medvedev - Bašić na rasporedu je danas u 17:30 sati.