Džumhur ostao bez polufinala: De Minaur slavio u dva seta

Damir Džumhur, naš najbolji teniser, nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u kineskom Shenzenu.

Saraliju je u četvrtfinalu zaustavio australijski teniser Alex de Minaur, koji je bio bolji u dva seta (6:3, 7:6 /7).

U prvom setu, Džumhur je tražio priliku, ali nije uspio da napravi break. De Minauru je bio dovoljan samo break da dođe do prednosti od 1:0 u setovima.

Damir je posustao u osmom gemu - De Minaur je break osvojio sa “nulom”, poveo 5:3 I rutinski set priveo kraju (6:3).

U drugom setu, već na početku se dalo naslutiti da ovo nije Džumhurov dan. De Minaur je odmah poveo sa 4:0 za svega 18 minuta igre.

Džumhur je zatim osvojio pet gemova zaredom. Poveo je sa 5:4, ali nije imao snage da osvoji i naredni, deseti gem. Pri rezultatu 5:4 za Džumhura, naš teniser je stigao do 30:30, ali dalje nije mogao.

Poslije toga se igralo gem za gem do rezultata 6:6. Došlo se do tie-breaka u kojem je više sreće imao Australac i plasirao se u polufinale.

Džumhur će ponovo ugroziti svoj plasman na ATP listi. Od ponedjeljka će biti 40. igrač svijeta.