Džumhur nakon drame ispustio meč loptu i pobjedu u New Yorku

Damir Džumhur nije uspio da se plasira u drugo kolo ATP turnira u New Yorku, vrijednog 804.180 dolara.

Našeg najboljeg tenisera sa 2:1 u setovima (6:3, 6:1, 7:6/6) pobijedio je Italijan Andreas Seppi.

Prvi set

Odmah se na početku seta vidjelo da neće biti lako. Džumhur se mučio. Na početku je to i ličilo na našeg najboljeg tenisera, ali je kraj seta bio u ritmu Italijana.

Džumhur je dva puta izgubio svoj servis. Drugi put je to bilo kobno, jer je Seppi dobio set sa 6:3.

Drugi set

Ovo je možda najbolji set koji je Damir odigrao u 2020. godini. Sve je bilo na strani Sarajlije. Servis, igra, brzina... Seppi jednostavno nije imao rješenje i brzo je položio oružje.

Rezultat od 6:1 u drugim setu sve govori. Sve je bilo gotovo za svega 26 minuta.

Treći set

Seppi je otvorio odlučujući set svojim servisom i odmah proveo sa 1:0. Džumhur je odmah uzvratio.

No, Damir je u trećem setu prvi spašavao break loptu. U četvrtom gemu imao je 40:0, ali je Seppi uspio da naniže četiri poena i dođe do prilike za break. Srećom, Džumhur je u tim trenucima bio stabilan i sjajan, te izjednačio na 2:2.

I konačno u sedmom gemu break. Džumhur je imao 30:0 na servis Seppija, došao do break lopte i odmah je iskoristio. Proveo sa 4:3 i kada se očekivalo da bez problema završi meč - drama.

Pri rezultatu 5:4, Džumhur je servirao i bez poena dozvolio Seppiju da se vrati u duel. Seppi je poveo sa 6:5, ali je Džumhur uspio nakon manjih problema doći do tie-breaka.

U 13. igri Italijan je imao više znanja i slavio veliku pobjedu, iako je Džumhur vodio sa 5:2 i pri rezultatu 6:5 imao meč loptu.

Seppi u drugom kolu igra protiv boljeg iz duela američkih tenisera Johnson - Sandgren.