Džumhur nakon 140 minuta dobio Benchetrita i zakazao duel sa Federerom

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (99. ATP) uspio se plasirati u drugo kolo US Opena, nakon trijumfa nad Francuzom Elliotom Benchetritom (227.) od 3:1 u setovima nakon duela koja je trajala dva sata i 10 minuta (4:6, 6:2, 6:3, 6:0).

Meč nije dobro počeo za najboljeg bh. tenisera, s obzirom na to da je Francuz osvojio prvi set i to nakon što je napravio break kod rezultata 5:4.

I u drugom setu se Francuz, koji je do prvog kola US Opena stigao kroz kvalifikacije, dobro držao do rezultata 2:2, kada je Džumhur napravio prvi break i krenuo ka pobjedi koja ga je dovela do novog meča sa Rogerom Federerom u drugom kolu.

Nakon što je napravio prvi break, Džumhur je proradio. Zagospodario je terenom i prosto pomeo Francuza.

U drugom kolu Džumhura čeka legendarni Švicarac, koji je teže od očekivanog dobio Sumita Nagala. Indijac je dobio prvi set sa 6:4, a onda je Federer preuzeo situaciju i poput Džumhura pobijedio sa 3:1 u setovima (4:6, 6:1, 6:2, 6:4).