Džumhur hrabro krenuo na lopticu i završio gdje ga niko nije očekivao

Naš najbolji teniser Damir Džumhur nije uspio proći prvo kolo ATP turnira u Londonu.

Sarajlija je zaustavljen u prvom kolu od Bugarina Grigora Dimitrova, koji je od njega bio bolji u tri seta (3:6, 7:6, 3:6).

Džumhur je posustao u osmom gemu trećeg seta, pri vodstvo Dimitrova od 4:3. Bugarin je napravio break i turinski meč priveo kraju.

Meč je trajao dva sata i tri minute, a u trećem setu naše teniser je napravio break, ali je posustao odmah u narednom, jer je dozvolio Bugarinu da izjednači na 1:1.

Džumhur poražen na startu turnira u Londonu, Dimitrov slavio sa 1:2

Zanimljiva scena dogodila se u tie-breaku drugog seta, kada je Džumhur krenuo na jednu lopticu i završio tamo gdje ga niko nije očekivao - u mrežici.

I pored izgubljenog poena, Džumhuru su svi zapljeskali u Queen'su, jer je svojom borbenošću po ko zna koji put izamamio ovacije ljubitelja tenisa.

Ubrzo je stigla nagrada za to, jer je Džumhur dobio drugi i meč uveo u treći set, gdje je, na žalost, pokleknuo.