Đoković bez problema savladao Sousu

Ilustracija/Arhiv / Nole bez većih problema prošao dalje
Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US Opena pobjedom protiv Portugalca Joaoa Souse rezultatom 3:0 u setovima

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Millmana i Federera.

Nole je odlično otvorio meč, pa je već u trećem gemu prvog seta napravio break na meču i postigao prednost od 3:1, a pitanje prvog seta riješeno je u devetom gemu.

Sousa je na početku drugog seta zaigrao bolje, pa tako u trećem gemu pravi prvi break, dolazi u vodstvo od 2:1, ali je Đoković odmah vratio break i rezultat je bio 2:2. Ključni trenutak desio se u desetom gemu kada Đoković pri vodstvu od 5:4 koristi prvu set loptu i dolazi do vodstva od 2:0.

Portugalac je izgubio gotovo sve šanse da se vrati u meč, a Đokoviću su bile potrebne 43 minute da i treći set riješi u svoju korist i rezultatom 3:0.