Dimitrov bolji od Džumhura u prvom kolu ATP turnira u Beču

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Beču od Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 7:5.

U prvom gemu vidjeli smo tri breaka. Dimitrov je poveo s 2:0, a potom je u šestom gemu napravio novi break za 5:1. Damir je do kraja seta uspio vratiti jedan break, a to nije bilo dovoljno. Dimitrov je došao do dvije vezane set lopte, iskoristio drugu i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu vidjeli smo čak pet breakova. Prvi je break napravio Dimitrov već u prvom gemu, ali ga nije uspio potvrditi. U petom gemu novi break Dimitrova, a Džumhur je uzvratio u osmom. Dimitrov je do pobjede došao nakon što je iskoristio treću break loptu u 11. gemu.