Damir Džumhur poražen u prvom kolu Hamburga

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvom kolu ATP turnira u Hamburgu od Slovaka Jozefa Kovalika rezultatom 2:0 za sat i 30 minuta igre. Po setovima je bilo 6:2 i 6:4.

Slovak koji je 113. igrač svijeta i na turnir je došao preko kvalifikacija prvi servis našem teniseru uzeo je u trećem gemu, a potom i u sedmom. Bilo je to dovoljno za pobjedu u prvom setu rezultatom 6:2.

Slovak je nastavio u istom ritmu u drugom setu. Na otvaranju drugog seta vidjeli smo tri vezane break lopte, a jednu više napravio je Kovalik i poveo s 2:1.

Veliku borbu vidjeli smo u devetom gemu drugog seta. Slovak je imao šest meč lopti na servis Džumhura, ali je sve spasio naš teniser. Na servis Kovalika nije mogao mnogo i oprostio se od nastupa na ATP turniru u Hamburgu.