Bravo, majstore: Povratak kralja, Đoković u velikom stilu osvojio Wimbledon

Dvije godine je čekao i dočekao ovaj trenutak! Novak Đoković je četvrti put osvojio Wimbledon, stigao do 13. Grand Slam turnira u karijeri, prvog nakon dvije godine.

Iako je Nole utrošio mnogo energije za dvodnevnu maratonsku pobjedu nad Rafaelom Nadalom, bilo je jasno da Južnoafrikanac Kevin Anderson nema šansi da zaustavi "povratak kralja".

Finale je proteklo u potpunoj dominaciji Novaka Đokovića koji je prva dva seta dobio s lakoćom, 6:2, 6:2.

Tek u trećem setu se Anderson oslobodio treme, zaigrao nešto bolje, imao dvije set lopte. Set je otišao u tie-break, u kojem je Đoković bio bolji 7:3 za konačnih 3:0 u setovima.

Đoković je savladao Južnoafrikanca rezultatom 6:2, 6:2, 7:6 (7-3) posle nešto manje od 2 sata i 20 minuta i postao najniže rangirani igrač koji je osvojio Grand Slam.