Uživo iz Trondheima: Portugal - Bosna i Hercegovina 27:24

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na teskstualni prijenos utakmice drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u rukometu u kojem će naša reprezentacija odmjeriti snage sa Portugalom.

60'

Završena je utakmica u Trondheimu. Nažalost, Zmajevi su poraženi sa 27:24.

57'

Vranješ nas vraća minus tri. Terzić je imao priliku da nas vrati na minus dva ali se opet iskazao golman Quintana.

53'

Vegar je sada smanjio prednost.

51'

Manje od devet minuta je do kraja. Treba nam nekoliko dobrih igara ali i odbrana naših golmana. Haseljić je sada pogodio za minus četiri.

50'

Sada je Borges zaradio isključenje.

49'

Mirsad Terzić je sada zaradio isključenje. Portella je pretvorio sedmerac u pogodak.

49'

Mandić je zaradio novo isključenje. Ovo je bio važan posjed za našu selekciju.

48'

Nova greška naše reprezentacije. Portugalci sada prave seriju od pet golova.

47'

Pedro Portella pogodio je svoj drugi sedmerac za 19:16.

46'

Šut Karačića sada je izblokiran.

44'

Sada pravimo dosta grešaka i idu Portugalci na 18:16

45'

Gooool za Nikolu Prcea, četvrti na utakmici. Za prednost našeg tima. Zovu Portugalci time out.

42'

Quintana je uhvatio loptu i pokušao postići pogodak na naš prazan gol, ali nije uspio ponoviti uspjeh Grahovca iz prvog poluvremena.

41'

Sijevnula je ljevica Malinovića za 15:15.

40'

Sada je Quintana ušao u seriju odbrana. Portugal ima novi sedmerac i priliku da ponovo povede. Portella je pogodio.

39'

Ferraz postiže gol za poravnanje.

38'

Portugalci konačno pogađaju. Cavalcanti je strijelac. Pravimo grešku u napadu. Portugalci imaju šansu za poravnanje.

36'

Bravoooo. Haseljić pogađa sa krila za vodstvo od 14:12. Nebojša Grahovac još jednom braniiii!!!

35'

Ferraz je sada zaradio isključenje. Imamo šansu za plus dva iz ovog napada.

34'

Sada ulazimo u nepotrebnu trku sa Portugalcima i vezali smo dvije greške.

33'

Mali šum u komunikaciji u našem napadu i izgubili smo loptu. Portugalci su promašili svoj treći pokušaj.

32'

Ponovo dobra odbrana Grahovca.

32'

Sada mi pravimo seriju od dva gola i dolazimo do prvog vodstva.

31'

Počeli smo sa dobrom akcijom na krilo i Ovčina je postigao za poravnanje

31'

Vraćamo se u Trondheim u drugo poluvrijeme utakmice BiH-Portugal.

30'

Završeno je prvo poluvrijeme u areni Spectrum. Imamo dosta strijelaca, Panić je pogodio za minus jedan naše reprezentacije. Grahovac je ušao u seriju sa odbranama.

Nadamo se da ćemo moći preokrenuti ovaj rezultat.

29'

Grahovac sada bilježi novu odbranu.

28'

Sada je Haseljić imao dobru priliku sa krila ali nije pogodio.

27'

Portugalci su sada postigli dva brza gola. Ponovo su na plus dva.

26'

Kakav majstorski gol Nebojše Grahovca. Odlično smo se odbranili, a gol Portugala ostao je prazan što je Nebojša iskoristio i poravnao rezultat.

25'

Josip Perić je sada izvukao majstorski gol za naš tim. Rezultat je 10:9. Portugalci su zaradili prvo isključenje. Martins ide na hlađenje.

24'

Grahovac bilježi prvu odbranu na našoj strani.

23'

Alfredo Quintana bilježi novu odbranu. Sedmu po redu.

22'

Ponovo igramo sa dva pivota na crti. Imamo priliku ponovo smanjiti na dva razlike i Burić pogađa za 10:8.

21'

Quintana bilježi novu odbranu na ovoj utakmici.

19'

Mandić je zaradio isključenje od dvije minute. Areia je ponovo bio siguran sa sedam metara.

19'

Karačić je izborio sedmerac, kojeg je izveo Prce i pogodio za 9:7.

18'

Quintana bilježi svoju petu odbranu.

17'

Ponovo Portugalci igraju na crtu i ponovo postižu gol.

15'

Quintana nije mogao odbraniti ovaj šut Panića sa skoro deset metara.

13'

Burić je pokušao da uposli Ovčinu, ali je lopta bila prejaka za naše krilo.

12'

Quintana je zabilježio svoju drugu odbranu. Čekamo na prvu odbranu Burića.

11'

Panić je prekinuo seriju Portugalaca od dva gola.

10'

Portugalci su iskoristili našu grešu i idu na plus dva.

8'

Portugalci ponovo imaju sedmerac. Ariya postiže za novo vodstvo Portugala.

8'

Odlična igra na crti i Vranješ postiže četvrti gol za naš tim.

6'

Sada smo razmijenili dva brza gola sa Portugalcima. Retzić je postigao svoj prvi gol na Euru 2020.

5'

Odličan gol Alena Ovčine na ubačaj Ivana Karačića.

3'

Nikola Prce postiže prvi gol za BiH. Digao se Nikola sa 9 metara i postigao lijep pogodak.

2'

Portugalci igraju dobru odbranu.

2'

Moreira je izborio prvi sedmerac na utakmici.

1'

Quintana je zasutavio pokušaj Panića.

1'

Odbranili smo prvi napad Portugala. Imamo priliku da povedemo.

0'

Počela je utakmica u Trondheimu. Sretno, momci!!!

15:57

U toku su intoniranja himni.

15:52

Jedina promjena u našoj reprezentaciji u odnosu na utakmicu sa Norveškom je rotacija na poziciji pivota. Muhamed Toromanović igrat će na toj poziciji.

15:43

Selektor reprezentacije Bilal Šuman kazao je kako je Portugal napravio fantastičan posao u prvom kolu.

“Portugal je napravio jedan fantastičan posao. Za neke je pobjeda protiv Francuske senzacija, za mene nije. Oni su pobjedom otvorili put ka drugom krugu. Mi imamo ambicije. Nemamo šta izgubiti. Naše je da izađemo na teren i da uradimo stvari koje smo dogovarali. I da pokažemo tu borbenost, za koju smatram da nam ne nedostaje. Momci stvarno žele. Možda previše želimo svega na Evropskom prvenstvu. Ipak, ovo je prvi put za sve da su na Evropskom prvenstvu. Svi žele da to bude što bolje”, rekao je Šuman, te je dodao:

“Odično bi bilo da pobijedimo Portugal. Time bi se cijela situacija u našoj grupi okrenula totalno. Vidjet ćemo i ishod Norveške i Francuske. Pobjedom protiv Portugala bi nam se sve otvorilo. Možda bi tada sve selekcije imale po dva boda. Ili bi porazom od Norveške Francuska išla kući. Probat ćemo sve da odigramo odličnu utakmicu protiv Portugala. Mislim da će to biti taktičko nadmudrivanje”.

15:37

Naša reprezentacija očekuje da može da iznenadi i pobijedi Portugal i tako osvoji prve bodove na historijskom prvom nastupu na Evropskom prvenstvu.

15:35

Portugal je u prošlom kolu iznenadio rukometni svijet i pobijedio nekadašnje svjetske i evropske prvake, Francuze.

15:30

Sa reprezentacijom Portugala do sada smo igrali dva puta i zabilježili smo jednu pobjedu i poraz.

Portugalce smo nadigrali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Qataru, kada smo ih u novembru 2013. u Zenici pobijedili sa 31:29, dok smo u Lisabonu poraženi sa minimalnih 27:26.

15:30

U prvoj utakmici protiv Norveške, naši reprezentativci upisali su svoj historijski prvi nastup na europskim prvenstvima.

Izabranici Bilala Šumana igrali su hrabro protiv svjetskog viceprvaka, ali su na kraju poraženi sa 32:26.