Tuzla: Zmajevi nisu uspjeli, Češka odnijela dva boda iz Mejdana

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela u drugom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u punom Mejdanu u Tuzli pobijediti Češku Republiku. Šumanovi heroji iz Minska poraženi su pred svojim navijačima 20:25.

Zmajevi oduševili cijelu BiH: Na meč sa Češkom izašli u majicama - Policija

Od prvog minuta Česi su se pokazali kao ozbiljan rival, koji je u Tuzlu stigao da dođe do druge pobjede u kvalifikacijama, nakon što su u prvom duelu pobijedili Finsku.

U prvih 20 minuta utakmica u Mejdanu bila je dosta tvrda, igralo se gol za gol. Od 21. minuti, Česi su se počeli rezultatski  odljepljivati i u 21. minuti, nakon što je Malinoviću ispala lopta, poveli sa 8:6.

U 26. minuti rezultat na semaforu je pokazivao 11:8 za Češku. Do odmora naši su momci uspjeli smanjiti na 10:11, a na odmor se otišlo s rezultatom 12:10 za Češku.

Početak drugog dijela nije donio ništa dobro. Česi su povećavali rezultatsku prednost koja je iz minute u minutu bila sve veća. Zmajevi su napravili mnogo tehničkih pogrešaka u napadu, što su brzi gosti koristili na sve moguće načine i u kontri punili mrežu našeg tima.

U 37. minuti bilo je 15:11. Naši su za sedam minuta postigli svega gol (Panić). Nakon toga novi rezultatski šok. Igrala se 42. minuta kada su gosti došli na šest golova razlike - 18:12.

Minutu kasnije Perić je uspješno  izveo sedmerac, ali su u sljedećem napadu gosti također dobili kazneni udarac, za 19:13.

Na našim igračima  se osjetio umor iz Minska, jer je putovanje do Bjelorusije i nazad bilo više nego naporno, a Česi su imali i dan odmora više u odnosu na Zmajeve.

U posljednjih 15 minuta naši igrači su se u nekoliko navrata pokušali vratiti na manje od pet golova minusa, ali nije išlo. Konačnih 25:20 je realan rezultat na kraju susreta.

I pored poraza, Zmajevi su iz punoj Mejdana ispraćeni aplauzom.