Spektakl kakav se ne pamti: Sloga protutnjala Bugojnom i pregazila Iskru

U rukometnoj atmosferi kakvu ne pamti Premijer liga BiH u rukometu, sinoć su pred 5.000 gledalaca snage odmjerili Iskra iz Bugojna i Sloga iz Gornjeg Vakufa.

Pobjedu je slavila ekipa iz Gornjeg Vakufa rezultatom 20:33, piše Gornjivakuf.com.

Od samog početka su gosti dominirali. Kontrolisali su rezultat i već nakon 30 minuta igre bilo je plus sedam, 10:17.

U nastavku Sloga nije imala previše problema da sačuva prednost. Nije Iskra mogla napraviti apsolutno ništa u ovom meču i na kraju pobjeda ide u Gornji Vakuf.

Najefikasniji kod Sloge bio je Goran Biljaka sa šest golova, po pet su dali Anes Halebić, Amer Dedić i Admir Purić, dok su po četiri puta pogađali Nenad Stanojčić i Marjan Šaravanja. Tri gola je dao Ajdin Demirović a jedan Arman Ljutić. Na golu je nesavladiv bio naš Berzad Demirović.

Kod Iskre po pet golova su dali Edin Klis i Admir Popaja, tri Amir Bostan, po dva Nikola Bečajac i Jasmin Omerović, te po jedan Ahmed Zukić, Semir Zvekić i Miloš Tešanović.

Slogi je ovo sedam pobjeda u sezoni, dok je Iskra upisala svoj osmi poraz.