Hrvatska razbila Srbiju u Splitu na otvaranju Europskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Hrvatske u petak je u prvom kolu grupne faze Europskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj slavila protiv reprezentacije Srbije rezultatom 32:22.

Hrvatska je u Splitu od samog početka nametnula svoj ritam, čuvala prednost i rutinski riješila utakmicu u svoju korist. Prvih 30 minuta Hrvatska je dobila rezultatom 14:9.

Ekipa Line Červara bila je bolja i u drugih 30 minuta i na kraju je upisala trijumf rezultatom 32:22. Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Štrlek i Stepančić sa po šest golova. Kod Srbije je šest golova postigao Nenadić.

U drugom susretu grupe B u Poreču su odličnu utakmicu odigrale Francuska i Norveška. Pobjedu su na kraju odnijeli Francuzi rezultatom 32:31. Najefikasniji kod Francuza bio je Mahe s osam golova. Kod Norvežana sedam golova postigao je Tonnesen.