Drama u finalu: Španija je prvak Europe u rukometu!

Španci su pobijedili Hrvatsku rezultatom 22:20.

Početak finala u Štokholmu je bio furiozan za Hrvatsku.

Pred nekoliko hiljada svojih navijača, Kauboji su dominirali u prvih 20 minuta.

U posljednjh deset minuta prvog poluvremena, Španija se odvažila.

Uspjela je izjednačiti rezultat. Skoro posljednjih 11 minuta prvog poluvremena, Hrvati nisu uspjeli pogoditi mrežu Španaca.

Hrvatska-Španija - undefined

Crvena furija je to znala iskoristiti. Prvi dio meča su preokrenuli u svoju korist.

Prvo poluvrijeme fantastičnog finala je okončan rezultatom 11:12 u korist Španije.

Drugo poluvrijeme je donijelo još uzbudljiviju utakmicu. Španci su dominirali, ali izabranici Line Červara nisu odustajali.

Upornost im se isplatila - u 49. minuti su izjednačili na 18:18.

A onda je uslijedila drama. U posljednjih skoro pet minuta finala igralo se gol za golom.

Ali, Španija je uspjela odbraniti titulu europskog prvaka.

Podsjećamo, bronzu je jučer, 25. januara, osvojila Norveška savladavši Sloveniju rezultatom 28:20.