Domaćin u šoku: Norveška bolja od Njemačke za finale Svjetskog prvenstva

Rukometaši Norveške slavili su u polufinalu Svjetskog prvenstva u rukometu protiv domaćina Njemačke rezultatom 31:25.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i došao je do vodstva rezultatom 3:1. Noreveška je potom zaigrala bolje, a pred sami kraj prvog poluvremena došla je do vodstva rezultatom 13:10. Na odmor su Norvežani otišli sa vodstvom 14:12.

U drugom poluvremenu Norveška niti jednom nije ispustila vodstvo. U nekoliko navrata Nijemci su bili na minus dva, ali više od toga nisu mogli. Norveška je slavila rezultatom 31:25 i zakazala skandinavsko finale sa drugim domaćinom - Danskom.

Norvežane su do pobjede vodili Myrhol i Sagossen sa šest, te Abelvik sa sedam postignutih golova. Kod domaćih Gensheimer je postigao sedam.