Bravo, Zmajevi: Furiozni rukometaši BiH nadigrali Austriju i ostali u utrci za Euro

3

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Bugojnu ostvarila važnu pobjedu u kvalifikacija za Europsko prvenstvo protiv Austrije, rezultatom 27:21.

S ovom pobjedom naši su došli do drugog trijumfa u kvalifikacijama i ostali u utrci za plasman na Europsko prvenstvo. A Ivica Obrvan, selektor, debitirao je pobjedom.

Iz naše grupe na Euro se već plasirala Njemačka, a drugog putnika ćemo dobiti u duelima sa Austrijom i Estonijom.

Bosna i Hercegovina je trenutno na drugom mjestu sa četiri boda.

Naši su sjajno otvorili prvo poluvrijeme, no Austrija ja ušla u dobru seriju i stigla do preokreta, ali na kraju ipak BiH odlazi s minimalnim vodstvom na pauzu.

Za vodstvo 11:10 je u posljednjoj sekundi pogodio Haseljić.

Zmajevi su na početku prvog dijela imali plus četiri (5:1), golovima Josip Perić, Vladimir Vranješ s dva gola i Alen Ovčina.

U 20. minuti Austrijanci stižu do izjednačenja (6:6), a nedugo zatim i do preokreta i vodstva od 9:7 preko Lukasa Huteceka i Sebastiana Frimmela.

Nekako se Zmajevi vraćaju i u posljednja dva minuta se ušlo s rezultatom 10:10. U posljednjim sekundama Haseljić pogađa za 11:10.

U tom periodu igre istakli su se Perić (tri gola), a po dva Vranješ, Malinović i Haseljić.

Naši su sjajno otvorili drugo poluvrijeme. Furizono su krenuli i sredino mdrugog dijela došli drugi put do četiri gola prednosti (18:14). Nakon toga su Austrijci smanjili, a onda smo ponovo bili na plus četiri (21:17, 22:18).

U 51. minuti naši su krenuli po pet razlike.

To smo i ostvarili, osam minuta doi kraja poveli smo 23:18.

Nikola Prce je golom u 53. minuti doveo nas na plus šest (24:18).

Finiš susreta protekao je u sjajnoj igri Zmajeva, posebno od 45. do 53. minute kada smo bili fantastični. U 57. minuti stigli smo do sjajnih plus sedam - 26:19.

Benjamin Burić je u tim trenucima dokazao da je jedan od najboljih golmana svijeta, najbolji u Bundesligi.

Završnica je bila rutinska za naš tim, koji je tako stigao do druge pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.