BiH poražena i u trećoj utakmici: Borbeni Zmajevi vraćaju se kući

O. K.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Francuske u posljednjoj utakmici grupe D na Euru 2020 rezultatom 31:23.

Naša reprezentacija uspjela je da u prvom poluvremenu dobrim trčanjem u napadu i dobrim postavljanjem odbrane dođe do prednosti od tri gola.

Golove za našu reprezentaciju postizali su Nikola Prce, Marko Panić i Ibrahim Haseljić.

Nakon nekoliko grešaka naših reprezentativaca u fazi napada, Francuzi su napravili jednu mini seriju i preokrenuli su rezultat.

Na visini zadatka bio je Benjamin Burić koji je zabilježio pet odbrana u prvom poluvremenu.

U durgom poluvremenu Francuzi su koristili greške koje je naša reprezentacija pravila u napadu i iz brzih kontri koristili svoje šanse.

Treba napomenuti da smo u 41. minutu imali šansu za minus jedan, te da smo stigli prednost od četiri gola Francuza.

U 45. minuti Trikolori su izveli još jednu kontru i otišli su na visokih pet golova razlike.

Ova utakmica bila je prilika da se od reprezentativnog dresa oprosti Muhamed Toromanović.

Francuzi su u posljednjim minutama otišli i do sedam razluike i tako upisali prvu pobjedu na ovom prvenstvu.

Na drugoj strani, mi možemo biti ponosni na svoje Zmajeve koji su pokazali borbenost i odigrali dobru utakmicu na svom prvom evropskom prvenstvu.