Uživo: Francuska - Bosna i Hercegovina 31:23

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na teskstualni prijenos utakmice trećeg kola grupe D Evropskog prvenstva u rukometu u kojem će naša reprezentacija odmjeriti snage sa Francuskom.

60'

Kraj je u Trondheimu. Naša reprezentacija igubila je i treću utakmicu u grupi D. Naši Zmajevi se vraćaju kući, pa možemo slobodno reći, podignute glave.

57'

Dvije minute je do kraja. Francuska će ubilježiti pobjedu u ovoj utakmici.

52'

Dobra odbrana Burića. Do kraja utakmice je nešto manje od sedam minuta.

50'

Večeras svoj posljednji nastup u dresu BiH bilježi Muhamed Toromanović.

48'

Konačno i mi realiziramo kontru. Alen Ovčina je strijelac.

45'

Petnaest minuta je do kraja. Francuzi imaju plus pet. Moramo se vratiti u ovu utakmicu.

42'

Sijevnula je sada ljevuca Dejana Malinovića.

40'

Mirko Herceg postigao je svoj prvi gol. Bravo, Mirko!!! Francuzi ponovo iz kontre postižu lagani gol.

39'

Terzić je sa preko pola terena postigao gol.

37'

Još jedna greška u napadu i lagano ovo rješavaju Francuzi. Idu trikolori na maksimalnih plus četiri.

35'

Francuzi su se razigrali na početku drugog poluvremena.

32'

Idu Francuzi ponovo na plus tri.

31'

Dobro smo se odbranili. Burić je zabilježio novu odbranu.

30'

Počelo je drugo poluvrijeme u Trondheimu.

30'

Završeno je prvo poluvrijeme u Trondhajmu. Francuzi vode, iako su se Zmajevi hrabro borili.

28'

Sudije su poništile gol Francuza jer je lopta otišla preko gola. U prvi mah se činilo da je lopta ušla u gol.

27'

Marko Panić postigao je svoj sedmi pogodak iz osmog pokušaja.

25'

Još jedan gol Haseljića. Burić je upisao i četvrtu odbranu.

24'

Sada Francuzi prave seriju od četiri gola.

23'

Idu Francuzi i na plus dva.

20'

Panić je večeras raspoložen. Ide Marko do petog gola.

18'

Francuzi stižu do prvog vodstva na ovoj utakmici. Guigou je strijelac. Ovo je njegov peti gol.

16'

Abalo postiže dva brza gola sa desnog krila. Iskorištavaju Francuzi izostanak našeg trčanja.

14'

Haseljić, koji danas slavi 22. rođendan, postiže svoj prvi gol na utakmici.

12'

Panić postiže svoj treći gol. Francuzi ponovo imaju sedmerac.

11'

Stižu Francuzi do poravnanja.

9'

Izborio je Karabatić sedmerac. Gigou ga je pretvorio u gol za 5:4.

8'

Dobro trče Francuzi i vraćaju se na minus jedan.

7'

Nikola Karabatić postiže svoj prvi gol na utakmici.

5'

Tri puta smo se zaredom dobro branili. Imamo priliku za plus četiri.

4'

Prceeee!!!! Majstorski postiže gol Nikola za 4:1.

3'

Burić bilježi dvije odbrane. Prce i Panić su pogađali za našu reprezentaciju.

1'

Prce je postigao prvi gol na utakmici. Francuzi su brzo uzvratili preko Fabregasa.

1'

Poečla je utakmica u Trondheimu. Sretno, Zmajevi!!!

18:07

Evo i na koje igrače računa naš selektor Bilal Šuman.

Za BiH će nastupiti: Benjamin Burić, Nebojša Grahovac, Alen Ovčina, Nikola Prce, Mirsad Terzić, Marin Vegar, Igor Mandić, Ivan Karačić, Mirko Herceg, Marko Panić, Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić, Srđan Predragović, Vladimir Vranješ, Senjamin Burić i Muhamed Toromanović.

18:05

Sudijski dvojac iz Hrvatske, Marko Mrvica i Dalibor Jurinović, dijelit će pravdu na ovom meču.

18:00

Evo i kako izgleda tabela naše grupe D.

Rezultati by SofaScore

17:55

Kao što je i ranije bilo najavljeno, Josip Perić neće igrati na ovoj utakmici. Njega će u rosteru zamijeniti Mirko Erceg.

17:51

U taboru naše reprezentacije pred ovu utakmicu vlada pozitivna atmosfera. S druge strane, Francuska se suočava sa katastrofom. Bivši svjetski i europski prvaci imaju imperativ pobjede, kako bi se barem pobjedom oprostili od prvenstva.

17:50

Kao što je već i poznato, naša reprezentacija oprašta se večeras od svog prvog nastupa na Europskim prvenstvima.