Hrvatska u posljednjim minutama preokrenula rezultat i pobijedila Njemačku

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Njeačku u drugom kolu grupe 1 Europskog rukometnog prvenstva rezultatom 25:24.

Nijemci su odlično otvorili utakmicu i već na startu napravili prednost od tri gola, koju su Hrvati tokom cijele utakmice stizali.

Početak utakmice obilježila je i gruba igra na obje strane, a čuvar njemačke mreže Andreas Wolff u prvom poluvremenu imao je čak šest odbrana, dok je Marin Šego imao svega tri.

Hrvati su bili na minus tri, ali u 22. minuti nisu iskoristili čak dvojicu igrača više na terenu kako bi smanjili rezultat.

U drugom dijelu Njemačka je krenula furiozno. U 34. minuti imali su i plus pet a onda je na scenu stupio Luka Stepančić koji je vezao dva gola.

Uz dobru odbranu, ali i par grešaka Nijemaca, Hrvati su oko 50. minute izjednačili rezultat.

Imali su priliku Kauboji i preko Mandića i preko Karkačića da dođu do vodstva, ali je Wolff bio na visini zadatka.

Nijemci su održavali minimalnu prednost, ali je u 56. minuti Duvnjak ukrao loptu i poravnao na 24:24.

U 58. minutu pri izjednačenom rezultatu Pekeler je faulirao Stepančića i zaradio isključenje od dvije minute.

Igor Karačić je svojim sedmim golom donio prvu prednost Kaubojima u 58. minutu.