... / Treći dan EYOF-a: Koje sportove i na kojim borilištima možete gledati?

11. 02. 2019. u 20:50:00 Radiosarajevo.ba

Shares:17

Na stadionu Asim Ferhatović Hase, popularnom Koševu, u nedjelju navečer nakon 35 godina, zapaljena je olimpijska baklja, počeo je Europski olimpijski festival omladine (EYOF).  

Bosnu i Hercegovinu na EYOF-u predstavlja 29 sportista i trenera iz sljedećih sportskih disciplina: alpsko skijanje, ski trčanje, biatlon, snowboard i brzo klizanje. Njihova imena možete pročitati OVDJE.

Takmičenja koja ćemo gledati jesu: 
Alpsko skijanje
Biatlon
Nordijsko trčanje
Snowboard
Hokej na ledu
Brzo klizanje
Umjetničko klizanje
Karling

RASPORED PREOSTALIH TAKMIČENJA: 

Alpsko skijanje

(Sva takmičenja osim paralelne utrke održat će se na borilištu Jahorina)

 

12. februar
08:30 – 10:00 Slalom, trening za djevojke
10:00 Veleslalom, utrka dječaka, prva vožnja
12:30 Veleslalom, utrka dječaka, druga vožnja

13. februar
08:30 – 10.00 Slalom, trening i zagrijavanje
10:00 Slalom utrka djevojčica, prva vožnja
12:00 Slalom utrka djevojčica, druga vožnja

14. februar
10:00 Slalom, utrka dječaka, prva vožnja
12:30 Slalom, utrka dječaka, druga vožnja
15:00 – 20:00 Trening (paralelno), djevojke

15. februar
09:00 – 11:00 Mještovito paralelno takmičenje (Bjelašnica)

Biatlon

 

12. februar
10:00 – 11:30 Sprint za dječake na 7,5 kilometara
13:00 – 14:00 Sprint za djevojke na 6 kilometara

13. februar
10:00 – 11:30 Pojedinačno za dječake na 12,5 kilometara
13:30 – 14:30 Pojedinačno za djevojke na 10 kilometara

14. februar
09:30 – 11:30 Zvanični trening mješovite štafete

15. februar
10:00 – 12:00 Mješovita štafeta (2x7,5 kilometara dječaci i 2x6 kilometara djevojčica

Nordijsko trčanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Igman)

 

12. februar
10:00 – 11:30 Interval utrka slobodnim stilom na 5 km za djevojke
12:00 – 13:30 Interval utrka slobodnim stilom na 7,5 km za dječake
14:30 - 16:00 Nezvanični trening, sprint klasičnim stilom

13. februar
10:30 - 13:00 Zvanični trening, sprint klasičnim stilom za dječake i djevojke

14. februar
10:30 – 11:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za djevojke
11:20 – 12:10 Sprint klasičnom tehnike, kvalifikacije za dječake
13:00 – 15:00 Sprint klasičnom tehnikom, finala
15:30 – 16:30 Zvanični trening, mješovita štafeta

15. februar
10:30 – 13:00 Mještovita štafeta 4x5 km

Snowboard

(Sva takmičenja se održavaju na borilištu Bjelašnica)

 

12. februar
09:30 – 11:30 Slopestyle, polufinale
12:20 – 14:00 Slopestyle, finale

13. februar
11:00 – 13:00 Big Air, trening

14. februar
09:00 – 12:30 Big Air, kvalifikacije
12:30 – 15:00 Big Air, Finale

15. februar
Dodatni dan

Hokej na ledu

(Sve utakmice igraju se na borilištu Zetra)

 

12. februar
09:15 – 09:45 Trening, Finska
10:00 – 10:30 Trening, Slovačka
10:45 – 11:15 Trening, Češka
11:30 – 12:00 Trening, Rusija
12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija
13:00 – 13:30 Trening, Švicarska
15:30 – 18:00 Rusija – Švicarska
19:30 – 22:30 Slovačka – Bjelorusija

13. februar
09:15 – 09:45 Trening, Finska
10:00 – 10:30 Trening, Slovačka
10:45 – 11:15 Trening, Češka
11:30 – 12:00 Trening, Rusija
12:15 – 12:45 Trening, Bjelorusija
13:00 – 13:30 Trening, Švicarska
15:00 – 18:00 Bjelorusija – Finska
19:30 – 22:30 Švicarska – Češka

14. februar
13:30 – 16:30 Meč za peto mjesto
17:00 – 20:00 Meč za bronzanu medalju
20:30 – 23:30 Finale

Brzo klizanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

 

12. februar
09:00 – 09:50 Zagrijavanje djevojke i dječaci
10:05 – 12:26 500 metara, djevojke i dječaci
12:46 – 13:30 Mješovita štafeta 3.000 metara, polufinala

15. februar
07:30 – 09:00 Slobodni trening
10:00 - 10:50 Zagrijavanje, djevojke i dječaci
11:05 – 14:45 1.000 metara, djevojke i dječaci
14:20 – 15:15 Mješovita štafeta 3.000 metara, finale

Umjetničko klizanje

(Sva takmičenja održavaju se na borilištu Skenderija)

12. februar
15:30 – 18:50 Trening, djevojke
19:10 – 21:20 Trening, dječaci

13. februar
07:00 – 10:20 Trening, djevojke
10:30 – 12:40 Trening, dječaci
13:00 – 17:20 Takmičenje, djevojke
17:40 – 20:25 Takmičenje, dječaci

14. februar
07:00 – 10:20 Trening, djevojke
10:30 – 12:40 Trening, dječaci
13:00 – 17:55 Takmičenje, djevojke
18:10 – 21:55 Takmičenje, dječaci

Karling

(Sva takmičenja održavaju se u borilištu Dvorana Peki)

 

12. februar
09:30 Turska – Danska, Velika Britanija – Mađarska, Austrija – Rusija
13:30 Švicarska – Italija, Norveška – Poljska, Hrvatska – Slovenija
17:00 Češka – Mađarska, Rusija – Danska, Turska – Velika Britanija

13. februar
08:30 Njemačka – Poljska, Slovenija – Italija, Švicarska – Norveška
12:00 Austrija – Turska, Češka – Velika Britanija, Danska – Mađarska
15:30 Hrvatska – Švicarska, Njemačka – Norveška, Italija – Poljska
19:00 Mađarska – Rusija, Danska – Austrija, Češka – Turska.

14. februar
09:30 Poljska – Slovenija, Italija – Hrvatska, Njemačka – Švicarska
13:30 Danska – Češka, Velika Britanija – Rusija, Mađarska – Austrija
17:00 Italija – Njemačka, Norveška – Slovenija, Poljska – Hrvatska

15. februar
09:00 Polufinalne utakmice
13:30 Finale, meč za bronzanu medalju

                                                                                                                                                                                          Izvor rasporeda: Al Jazeera

NEMA KOMENTARA