Sjajna vijest iz Mađarske: Odbojkaški Zmajevi se bore za zlatnu medalju

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Europskog prvenstva u Mađarskoj.

Naši zlatni momci su u polufinalnom duelu protiv Ukrajine ostvarili pobjedu od 3:0 - 25:20, 25:12, 25:19.

U prvom, borba se vodila do sredine seta. Ukrajinci su vodili na početku, imali su prednost od 11:10 i onda su krenuli Zmajevi i set dobili sa 25:20.

U drugom setu, naši su odmah ubacili u treću brzinu i brzo poveli sa 10:5. Ukrajinski selektor je odmah zatražio time-out.

Odmor nije donio ništa dobrog Ukrajincima, rezultat se konstantno povećavao u korist BiH. Od tog time-outa, Ukrajinci su osvojili svega sedam poena, a naš tim 15. Drugi set je završio rezultatom 25:12.

I treći set je donio sjajnu igru Bosne i Hercegovine. Momci koji su zlatnim medaljama sa velikim takmičenja najviše obradovali naciju, nastavili su u sjajnom tempu.

Prvo su poveli sa 10:8, Ukrajinci se vratili na 16:17, ali dalje nisu mogli. Tri uzastopna poena Zmajeva 20:16 i odmah novi TO.

Kraj meča kao iz bajke (25:19) i potvrda pobjede od 3:0 i ovjera plasmana u finale.

Šest pobjeda BiH ima u Mađarskoj bez izgubljenog seta  - undefined

Ovo je šesta uzastopna pobjeda pulena trenera Mirze Hrustemovića u Budimpešti.

Prije toga naši momci su pobjeđivali redom Latviju, Tursku, Rusiju, Holandiju i Hrvatsku. Svih pet pobjeda bez izgubljenog seta.

Naši zlatni Zmajevi će finalni meč igrati u subotu, a protivnik će im biti Rusija, koja je nadigrala Njemačku u drugom polufinalnom duelu.

Hrustemovićevi momci su u grupnoj fazi pobijedili Rusiju sa maksimalnih 3:0.