Pogledajte kako je Tuka istrčao najbolji rezultat sezone

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je treće mjesto na mitingu Dijamantne lige u Monacu.

Fantastično je ponovo završio trku Tuka, sve do posljednjih 200-300 metara je bio na 8. mjestu, a onda je došao njegov prepoznatljivi finiš u kojem je završio kao treći.

On je sa vremenom 1:43.62 stigao do najboljeg vremena sezone, ali u konkurenciji briljantnog Amosa koji je bio ubjedljivo najbrži sa 1:41.89 i sjajnog Kenijca Roticha koji je istrčao svoje najbolje vrijeme ikada, to je bilo dovoljno za treće mjesto. Međutim, najš najbolji atletičar je iza sebe ostavio i evropskog prvaka, ali i druge sjajne trkače.