Pogledajte kako je Amel Tuka pomeo konkurenciju i plasirao se u finale

Printscreen / Amel Tuka se plasirao u finale SP-a u Dohi

Amel Tuka je večeras izborio plasman u finale na 800 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi.

Naš najbolji atletičar je u svojoj trećoj polufinalnoj grupi, ubjedljivo zauzeo prvo mjesto i plasirao se u finale.

Tuka je imao vrijeme 1:45.63. Iza njega, drugo mjesto u njegovoj polufinalnoj grupi osvojio je Bruce Hoppel iz Sjedinjenih Američkih Država. I on se plasirao u finale.

Podsjetimo, finale je u utorak - 1. oktobra.

Pogledajte kako je Tuka pomeo konkurenciju:

BiH večeras ima svog heroja: Amel Tuka u finalu Svjetskog prvenstva

Amel Tuka trčat će u finalu na 800 metara Svjetskog prvenstva u atletici. Najbolji bosanskohercegovački atletičar večeras je u polufinalu osvojio prvo mjesto i plasirao se u finale. On je pobijedio u vremenu 1.45.63. Rivali našeg atletičara večeras su bili Ousama Nabil (Maroko), Alvaro De Arriba (Španija), Bryce Hoppel (USA), Ngeno Kipngetich (Kenija), Brandon McBride (Kanada), Kyle Langford (Velika Britanija), Pierre - Ambroise Bosse (Fraancuska).