Odbojkašice Srbije poražene u finalu, Kineskinjama zlatna medalja

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u finalu Olimpijskih igara u Rio de Janeiru od reprezentacije Kine rezultatom 3:1.

Odlično su Srbijanke otvorile meč. Prvi set riješile su u svoju korist dosta ubjedljivo, rezultatom 25:19. Kina se već u narednom setu revanširala istom mjerom (25:17) i izjednačila rezultat.

U trećem setu Kina dolazi do preokreta. Riješile su Kineskinje ovaj period igre u svoju korist rezultatom 25:22. Na kraju je i četvrti set pripao Kini (25:23) za veliku pobjedu u finalu i olimpijsko zlato.

Kinu je do pobjede vodila fantastična Ting Zhu sa 25 poena, dok je kod Srbijanki 23 skupila Tijana Bošković.