Niko nikada kao Usain Bolt – treće zlato na 200 metara!

EPA / Usain Bolt
Najbrži čovjek planete Usain Bolt nastavio je pisati nove stranice historije atletike, i to drugim zlatom na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Bolt je u finalu trke na 200 metara ostvario vrijeme 19,78 i tako postao prvi čovjek koji je tri puta uzastopno trijumfirao u ovoj disciplini na Igrama.

Prije nekoliko dana pobijedio je na 100 metara, a u Pekingu 2008. i Londonu 2012. je također bio najbolji u dvije sprinterske discipline, što niko nikada nije uspeo ostvariti.

Imat će priliku već sutra kompletirati novi, treći olimpijski "het-trik", jer će nastupiti kao dio jamajčanske štafete 4x100 metara.

Srebro je osvojio Kanađanin Adre De Gras, koji je trku završio u vremenu 20,02, dok je bronza otišla u ruke Kristofu Lemetru, piše B92. Francuz je bio na šestoj poziciji, kada je u finišu pojačao i došao do medalje – 20,12 sekundi.