Čitatelji odabrali: Medalja Turulje najznačajniji sportski događaj u 2019. godini

Prema izboru čitatelja portala Radiosarajevo.ba, srebrna medalja Hamze Turulje na Svjetskom prvenstvu u karateu najznačaniji je sportski događaj u godini na izmaku.

Hamza Turulja osvojio je većinu glasova naših čitatelja, čak 77 posto njih dalo je svoj glas Hamzi, koji je u oktobru mjesecu donio srebrnu medalju u karateu u svoju domovinu.

Godina Larise, Azre i Amela: Ovi sportski događaji obilježili su godinu na izmaku

Naš predstavnik odlično se nosio u svim mečevima, ali je u finalu poražen od predstavnika Maroka.

Na putu do finala Hamza je pobijedio prvaka Indije, Mađarske, Španije, trostrukog prvaka Evrope iz Francuske i kineskog Taipeija, a ova medalja ujedno je i jedina za BiH u dosadašnjem toku Svjetskog prvenstva u Čileu.

Hamza je član karate kluba Okinawa iz Sarajeva.

U konkurenciji za sportski događaj godine na drugom mjestu našla se Azra Dedić, koja je osvojila srca Bosanaca i Hercegovaca osvojivši zlatnu medalju u džudou u Italiji.

Azra Dedić  - undefined

Amel Tuka, srebrni na Svjetskom prvenstvu u Dohi i najbrži Europljanin na 800 metara završio je na trećem mjestu.