Željo dominira u derbiju: Velika prednost "plavih" u prvom poluvremenu

Derbi 24. kola Premijer lige BiH, odnosno 2. kola Lige za prvaka, u Mostaru igraju Zrinjski i Željezničar.

Nakon prvog poluvremena Plavi imaju dva gola prednosti. Najprije je u 8. minuti prošao Zakarić, ubacio u peterac, a lopta je pogodila domaćeg igrača Barišića, prevarila golmana Pirića i završila u mreži za 0:1.

Šest minuta kasnije Bilbija je propustio izjednačiti kada je promašio prazan gol, a  uskoro je Plemiće stigla kazna.

Ubiparip je u 27. minuti sjajno asistirao Vranješu koji je pogodio za 0:2, iako je u začetku akcije Želje pomoćni sudija propustio mahati ofsajd.