Zrinjski se oprostio od Lige prvaka

Mostarski Zrinski odigrao je večeras na stadionu Pod Bijelim brijegom revanš susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Susret je završen rezultatom 1:1, a Spartak je s ukupnih 2:1 prošao dalje.

U prvom susretu odigranom u Slovačkoj, Spartak je u Trnavi slavio rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Jirka u 79. minuti susreta, nakon što je Cirjak devet minuta ranije dobio drugi žuti karton.

Danas je Zrinjski dobro krenuo, pogodlili su Plemići i prečku, ali je u 15. minuti preko Godala slovačka ekipa došla do vodstva i jako važnog gola u gostima.

Zrinjski je do kraja utakmice uspio samo izjednačiti rezultat. Jedini pogodak za Zrinjski postigao je Ognjen Todorović u 58. minuti susreta nakon asistencije Bencuna.

Zrinjski takmičenje nastavlja u Europskoj ligi, a naredni protivnik mu je malteška Valletta.