Zmajice pregazile Gruziju na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Ženska fudbalska reprezentacija BiH je silovito krenula u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Engleskoj 2021. godine.

Danas su u prvoj utakmici kvalifikacija u Trening centru NSBiH u Zenici dočekale Gruziju, koju su kući ispratile sa čak sedam golova u njihovoj mreži (7:1).

Sjajno su otvorile utakmicu djevojke Samire Hurem, pa su već nakon 13 minuta imale velikih 3:0.

Prvo je u 5. minuti pogodila Dajana Spasojević, da bi vodstvo udvostručila Melisa Hasanbegović u 10. minuti.

Tri minute poslije gol gošći pogađa i Milena Nikolić i bilo je već 3:0.

Do odmora je Gabunia još dva puta vadila loptu iz svoje mreže, a pogađale su Aida Hadžić i Marija Aleksić.

Drugo poluvrijeme je bilo čista formalnost, a Zmajice su još dva puta zatresle mrežu Gruzije, koja je u nadoknadi stigla do jednog pogotka i postavila konačnih 7:1.

Golvoe su postizale Milena Nikolić i Sofija Krajšumović, a za Gruzijke je pogodila Cheminava.