Zmajevi poraženi u Grčkoj: Baraž jedina nada za BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Atini od Grčke rezultatom 2:1.

Zmajevi su nešto slabije otvorili ovu utakmicu u odnosu na onu sa Finskom u Zenici.

Grci su odlično otvarali šanse, ali je naša odbrana na čelu sa Šehićem bila na visini zadatka.

UŽIVO iz Atine: Grčka - Bosna i Hercegovina 1:1

Prvu pravu šansu naša reprezentacija imala je u 11. minutu kada je ubačaj Kvržića golman Grčke izbacio do Gojaka koji je šutirao ali je Stafilidis izbacio loptu do Hodžića koji je nije pospremio u mrežu.

Grci su imali dosta šansi, a u 29. minutu meča Pavlidis je doveo Grke u vodstvo.

U 35. minuti vratili smo se u utakmicu. Hodžić je prebacio na lijevu stranu za Kolašinca koji je pronašao Gojaka, a veznjak Dinama je tu loptu pospremio u mrežu.

Grci su do kraja prvog poluvremena imali još nekoliko šansi, dobro su se kretali ali se na odmor otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu Grci su nastavili sa dobrom igrom i imali su dosta šansi.

Nekoliko puta stvar je spašavao Ibrahim Šehić.

U finišu utakmice, autogol je postigao Kovačević i tako su Grci pobijedili Zmajeve i poslali nas u baraž.