Željo protutnjao Zenicom: Plavi bez problema do pobjede na Bilinom Polju

Željo protutnjao Zenicom: Plavi bez problema  do pobjede na Bilinom Polju
Na Bilinom Polju u Zenici odigrana je posljednja utakmica 11. kola Premijer lige BiH, duel starih rivala Čelika i Željezničara.

Plavi s Grbavice u prvom poluvremenu opravdali su ulogu favorita i pobijedili Zeničana 3:0.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Kajkut iz jedanaesterca u 35. minuti nakon što je Duraković oborio Ramovića u kaznenom prostoru Čelika.

Dok su Crveno-crni pružali kakav-takav otpor u prvom poluvremenu, u nastavku je došla do izražaja velika razlika u kvalitetu.

Nakon nekoliko promašaja Blagojević je iz slobodnog udarca u 65. minuti povećao prednost Želje na 0:2.

Samo četiri minuta kasnije u listu strijelaca upisao se sjajnim golom i Zakarić za konačnih 0:3.

I pored pobjede trener Željezničara Admir Adžem neće po dobrom pamtiti gostovanje na Bilinom Polju  jer je u prvom poluvremenu ostao bez povrijeđenih Ramovića i Zebe.

Rezultati 11. kola Premijer lige BiH: Krupa – Široki Brijeg 1:2, Radnik – Vitez 2:0, Zrinjski – Borac 0:0, Sloboda – Sarajevo 1:3, Gošk – Mladost 2:2, Čelik – Željezničar 0:3.

Tabela: Zrinjski 28, Željezničar 22, Široki brijeg 22, Mladost 18, Krupa 18, Sarajevo 17, Borac 17, Gošk 13, Radnik 13, Sloboda 9, Čelik 7, Vitez 4.