Željezničar savladao Mladost na Grbavici

Fudbalski klub Željezničar slavio je večeras protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom 3:1.

Prvi su do gola došli gosti. Svoj peti pogodak ove sezone postigao je Guzina u 27. minuti susreta. Gosti su osam minuta kasnije ostali sa deset igrača. Drugi žuti karton dobio je Asani zbog toga što nije sačekao dozvolu sudije da se nakon jednog prekršaja vrati u igru.

Samo šest minuta kasnije novi crveni za goste. Ovaj put drugi žuti karton dobio je Biber. U samom finišu prvog poluvremena Plavi su došli do izjednačenja. Strijelac je bio Sinan Ramović.

Do preokreta Željezničar je došao u 77. minuti utakmice. Lopta se odbila od stative, a na pravom mjestu bio je Rodin. Konačnih 3:1 postavio je Sulejman Krpić u 83. minuti susreta.

Napadač Željezničara sa 15 postignutih pogodaka je najbolji strijelac Premijer lige BiH.