Željezničar razbio Zvijezdu i preuzeo vrh tabele Premijer lige BiH

Fudbalski klub Željezničar slavio je večeras na stadionu Grbavica u desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Zvijezde 09 rezultatom 6:0.

Plavi su do vodstva došli u 19. minuti susreta, a mrežu gostujuće ekipe zatresao je Enes Sipović. Domaćin je u 30. minuti susreta došao do dva gola prednosti, a mrežu Zvijezde zatresao je Pavić. U 37. minuti bilo je 3:0. Treći pogodak za domaću ekipu bio je djelo Semira Štilića.

U drugom poluvremenu nastavila se rapsodija Plavih na terenu.

Domaćin je u 52. minuti utakmice došao i do četvrtog gola, a pogodio je Zajmović. Na 5:0 povisio je Hajdarević u 73. minuti susreta, a konačnih 6:0 na Grbavici postavio je Asim Zec.

Plavi su ovom pobjedom došli na vrh tabele sa 22 osvojena boda. Ekipa s Grbavice ima dva boda više od prvih pratioca Tuzle i Sarajeva.