PLBiH / Rođeni savladali Plave na Grbavici: Željo na drugom mjestu završava polusezonu

07. 12. 2019. u 17:52:00 Radiosarajevo.ba

Shares:0

Nogometaši Željezničara izgubili su od Veleža na stadionu Grbavica u derbiju 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 0:2.

Plavi su tako završili na drugom mjestu na tabeli, iza Sarajeva koje je danas osvojilo bod u Ugljeviku protiv Zvijezde 09.

Nusmir Fajić je u 21. minuti postigao prvi gol za ekipu iz Mostara.

Imali su Plavi nekoliko odličnih prilika u prvom poluvremenu, ali uzalud, Rođeni su otišli su poluvrijeme završili sa prednošću.

Utakmica je nastavila u sličnom tempu i u drugom poluvremenu, igrači Željezničara su napravili nekoliko sjajnih prilika, ali bezuspješno.

Novi pogodak za Velež postigao je Muharem Čivić u 68. minuti. Što je bio i konačni rezultat derbija kola.

Porazom na Grbavici su srušeni snovi da će završiti polusezonu na prvom mjestu. Očekuje nas zanimljiv nastavak sezone poslije pauze.