Željezničar pobjedom u Gabeli krenuo u novu sezonu

Nogometaš Željezničara su pobijedili GOŠK u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 1:0.

Plavi su do pogotka stigli u 75. minuti utakmice. Ivan Čurjurić je pokušao šutirati, a na kraju je to ispala perfektna asistencija za Asima Zeca koji je pogodio mrežu Dalibora Kozića za vodstvo od 1:0.

Plavi su imali priliku i u 90. minuti kada je Čurjurić šutirao prema Zecu koji je ubacio u sredinu, ali na loptu je zakasnio Veselinović, pa je do kraja ostalo 1:0.

Na stadionu Perica Pero Pavlović bilo je oko 1.000 gledatelja, a pravdu na susretu je dijelio sudija Zoran Grbić iz Prijedora.