Velika pobjeda Čelika: Zeničani odnijeli tri boda s Pecare

Fena

U posljednjem susretu 1. kola Premijer lige BiH Čelik je na Pecari pobijedio domaći Široki Brijeg rezultatom 1:0.

Iako se veći dio susreta igralo pred Čelikovim golom gosti su na kraju došli do tri boda zahvaljujući golu Ermina Huseinbašića koji je u 74. minutu savladao Zlomislića nakon kontre gostiju.

Najveću priliku Široki Brijeg je propustio u 90. minuti kada je Stipe Jurić u situaciji "jedan na jedan" s golmanom Pavlovićem promašio gol.

U sudijskoj nadoknadi Čelik je ostao s igračem manje nakon štro je drugi žuti karton dobio Ševkija Resić.

Za sedam dana Široki će u 2. kolu gostovati kod tuzlanske Slobode, a Čelik u Zenici dočekuje Sarajevo.