Velež nakon preokreta slavio u "ludoj" utakmici u Vrapčićima

Odigrano je kompletno 20. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a u centru pažnje je naravno bio duel Veleža i TOŠK-a.

Velež je u ludoj utakmici slavio nevjerovatnim rezultatom 5:3, a nije mirisalo na pobjedu od samog početka.

Mostarci su jako loše ušli u susret, te su nakon svega četiri minute imali zaostatak od jednog gola.

Pavlović je tada ubacio, lopta je prevarila golmana Veleža i završila u mreži za 0:1.

Ipak, Seid Behram nakon tri minute donosi poravnanje Rođenim i vraća stvari na početak.

Nije stao TOŠK ni tada, a poslije pola sata igre Ajdin Mujagić donosi novo vodstvo timu iz Tešnja.

U 38. minuti novi šok za Rođene. Rastoka je tada pogodio za 3:1 i donio veliku prednost gostima. Ipak, do kraja poluvremena je Velež uspio da smanji na 2:3 preko iskusnog Nusmira Fajića.

Prije toga su šanse imali i Behram, koji je pogodio stativu, ali i Brandao nakon slobodnjaka…

Sjajno je počeo Velež drugo poluvrijeme i već u prvoj minuti stigao do poravnanja. Ovaj put je strijelac bio Ovčina nakon greške odbrane TOŠK-a.

Prednost Veležu i veliku radost navijača u Vrapčićima donosi autogol Vlade Kopriviceg, koji je došao nakon pogođene stative Nusmira Fajića.

Konačnih 5:3 postavlja Brazilac Brandao u 86. minuti susreta…

Glavni konkurent Veleža za ulazak u Premijer ligu – Olimpik, slavio je na gostovanju kod Zvijezde u Gradačcu. Bilo je 0:1, a utakmicu je riješio Idriz Džafić sredinom drugog dijela…