Valencia iznenadila Barcu i osvojila Kup Kralja

Fudbaleri Valencije uspjeli su da osvoje španski Kup Kralja savladavši ovogodišnjeg ligaškog prvaka Barcelonu na Benito Villamarinu rezultatom 2:1.

Šišmiši su odlično otvorili utakmicu sa nekoliko prilika, a njihov pritisak urodio je plodom u 20. minutu kada je francuski reprezentativac Kevin Gameiro zakucao loptu u mrežu Jaspera Cillesena.

Barcelona je uzvraćala udarac, i do poluvremena su pokušavali da ugroze gol Valencije.

Valencija nije stajala i do 33. minuta udvostručili su voj prednost kada je Rodrigo iskoristio odličan pas Solera i povećao na 2:0.

Barcelona je u drugom poluvremenu krenula nešto ofanzivnije, a Valencija se dobro branila.

U 71. minutu odbranu je nakon ubačaja nadskočio Pique, ali je lopta otišla pored desne stative.

Samo dva minuta kasnije Lionel Messi je smanjio vodstvo Valencije na 2:1.

Igrao se 85. minut kada je kapiten Blaugranne odlično pronašao prostor u šesnaestercu i šutirao glavom ali je lopta otišla pored lijeve stative.

Do kraja meča rezultat je ostao nepromijenjen i Valencija je osvojila Kup Kralja.