Uživo sa Olimpijskog stadiona Koševo: Sarajevo - Željezničar 1:3

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 18. kola BH Telecom Premijer lige između Sarajeva i Željezničara, koja se od 16 sati igra na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase".

90+5'

Susret je završen. Željezničar je slavio pobjedu od 3:1.

90'+2

Igrat će se još 3 minute.

Još jedan žuti karton. Letić je dobio žuti karton.

88'

Crveni karton na utakmici. Šerbečić je dobio drugi žuti karton i otišao u svlačionicu.

85'

Stanić mijenja Veselinovića.

Pjesma se čuje na tribini gdje su smješteni navijači Željezničara.

78'

Tatar je požutio, a Sarajevo ne može ozbiljnije da zaprijeti golu Kjosevskog.

80'

Željezničar je preuzeo lidersku poziciju na tabeli:

Rezultati by SofaScore
72'

Velika šansa za Velkoskog, izblokiran je u odličnoj poziciji. Ostaje 3:1 za Željezničar

Ubrzo nova izmjena u timu Sarajeva Oremuša mijenja Guzina.

70'

GOOOOOOOOOOOOL! Štilić pogađa za 1:3.

69'

Penal za Željezničar! Štilić je uposlio Veselinovića kojeg Hodžić ruši sa leđa.

Sudija Kaljanac pokazuje na bijelu tačku!

65'

Velika šansa za Oremuša, zaobišao je Kjosevskog, ali je promašio prazan gol.

63'

Sarajevo pokušava doći do izjednačenja, ali za sada bez problema Plavi otkalnjaju opastnost ispred svog gola.

I dalje je 2:1 za Želju.

59'

Druga izmjena na utakmici - Rahmanović je izašao, zamijenio ga je Milanović.

Letić je u prvom dijelu ušao u igru umjesto Hebibovića, koji je u kolima Hitne pomoći prevezen u bolnicu.

52'

Novi opasan napad Plavih, Štilić centrira, ali je ovaj put Krpić u ofsajdu.

47'

Štilić je fenomenalno prevario dvojicu čuvara. Uspio je centrirati na drugu stativu, gdje Krpić loptu ubacuje u mrežu.

Željezničar vodi sa 2:1.

46'

GOOOL!!! Željezničar vodi! Krpić!

46'

45+3'

Osmanković je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Velkoskim, a potom i Stevanović zbog prigovora.

Kraj prvog dijela - Sarajevo - Željezničar 1:1 (Ahmetović / Štilić)

45+2'

Slobodan udarac za Sarajevo u opasnoj zoni. Posljednja prilika u prvom dijelu.

45+1'

Žuti karton i za trenera sarajeva - Husrefa Musemića

45'

Sudija Kaljanac je produžio tri minute prvo poluvrijeme.

I dalje je 1:1.

42'

Ovako su slavili igrači Sarajeva vodeći gol koji je postigao Ahmetović.

Gol je postigao Ahmetović - undefined

42'

Žuti karton za Ramovića, ali i Amara Osima.

Uz crveni - ovo je šesti žuti karton na utakmicu u prva 42 minuta.

40'

Bliži se finiš susreta.  Dodajmo da je malo prije gola Željezničara Adnan Gušo isključen s utakmice zbog prigovora.

Riječ je o bivšem golmanu Želje i reprezentacije BiH koji trenutno radi u Stručnom štabu Plavih.

39'

Lazić je pokušao glavom, ali Kjosevski nije imao problema da uhvati loptu.

37'

Bolji je Željezničar u ovim trenucima nakon što je Štilić postigao gol.

Izvest će Plavi i svoj prvi korner na utakmici.

30'

Štilić je fenomenalno pogodio iz slobodnjaka. Gađao je golmanov ugao, a Džafić je ostao kao ukopan!

29'

Gooooollllll 1:1

Željezničar je izjednačio na 1:1. Eurogol Štilića!

26'

Novi korner za Bordo tim. Treći na današnjoj utakmici.

25'

Navijači Željezničara čekaju svojih pet minuta.

Plavih su u prvih 25 minuta još bez kornera i udarca u okvir gola.

Pogledajte popularne Manijake na tribinama Koševa:

Sjajna atmosfera na stadionu Asim Ferhatović Hase - undefined

21'

Požutio je sada i Sipović zbog prigovora.

23'

Novi korner za Bordo tim.

Odbrana Želje otklanja opasnost

20'

Sjajna atmosfera na stadionu Koševo.

18'

Veoma oštar start Rahmanovića nad Sadikovićem. Novi žuti karton.

Već drugi na današnjoj utakmici.

17'

Jako oštar start Rahmanovića nad Sadikovićem. Zaradio je žuti karton.

12'

Hodžić je ubacio u kazneni prostor, Ahmetović fenomenalno prevario Osmankovića i potom zatresao mrežu Kjosevskog. Sarajevo vodi 1:0.

12'

Goooooolllll - Sarajevo vodi 1:0.

Strijelac je Ahmetović.

09'

Oremuš je izgubio loptu, a onda prekida napad Željezničara.

Kaljanac se hvata za džep - i Oremuš dobija žuti karton.

07'

Prvo korner za Bodro tim. Centaršut Velkoskog iz kornera hvata Kjosevski.

05'

Pravdu će na susretu dijeliti sarajevski arbitar Haris Kaljanac, a asistirat će mu Amer Macić (Mostar) i Amir Kadić (Ilidža). Arbitri iza golova su Admir Šehović i Ermin Sivac.

01'

Počela je utakmica na Koševu.

15:48

Ovako je izgledalo Koševo pola sata prije utakmice:

15:41

Ovako izgleda tabela prije ove utakmice:

15:40

Husref Musemić, trener Sarajeva i Amar Osim, trener Željezničara, odredili su početne sastave za najveći derbi bh. nogometa.

Musemić je odabrao ovih 11:  Džafić, Hodžić, Hebibović, Lazić, Šerbečić, Gavrić, Oremuš, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Ahmetović.

Za Željezničar će od prve minute nastupiti: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Krpić, Ramović, Štilić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Osmanković, Sipović.