Uživo sa Olimpijskog stadiona Koševo: Bosna i Hercegovina - Iran 0:2

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice između Bosne i Hercegovine i Irana, koja se od 18 sati igra u Wroclawu.

FT

Kraj utakmice na Koševu - Iran je slavio pobjedu od 2:0.

Bosna i Hercegovina nikada nije bila lošija.

Zmajevi za 90 minuta bukvalno nisu napravili niti jednu izglednu priliku za postizanje gola.

Blijedo, jalovo - nikakvo izdanje našeg najboljeg tima.

90'+1

GOLLLLLLLLLLLLLLLL za Iran.

Gosti vode 2:0. Kontra za kraj mučenja nas koji gledamo ovu predstavu.

Ghaedi je pogodio.

90'

Još pet minuta nade.

Sudija iz Crne Gore je meč produžio za pet minuta.

86'

Pet igrača Irana je krenulo u kontru na trojicu naših.

Srećom, spetljali su se.

Ostaje 1:0 za Iran. Sada je koševska prilča mogla biti završena.

Ili - ima još nade?

80'

Posljednjih 10 minuta odigrat će Deni Milošević.

On je dobio šansu umjesto Amara Rahmanovića.

Zanimljivo, Rahmanović nije ostao na klupi, već direktno ide prema svlačionici.

77'

Ništa se ne dešava. Na terenu čujemo samo galamu Zmajeva, tipa - hajde, dodaj, gurni...

No, sve se završava na tome.

Iranci suvereno vladaju terenom, kontroliraju situaciju i što je za njih najvažnije - vode sa 1:0.

71'

Žuti karton igrač Irana.

Gholizadeh je požutio, šansa iz prekida za BiH.

Ali samo šansa, nismo ni opucali prema golu gostiju.

Ubrzo je "požutio" i Stipe Lončar.

Sve manje nade za Zmajeve.

68'

Rahmanović je pokušao.

Ovo je izgledalo kao pokušaj, ali samo pokušaj.

Lopta odlazi pored gola Irana - ostaje 1:0 za goste.

Sa utakmice BiH - Iran - undefined

60'

Dosadna je utakmica na Koševu.

Iranci su se nakon gola povukli, a Zmajevi nemaju odgovor.

Bajević je iz igre izveo Nastića i Hadžića, a ušli su Kadušić i Prevljak.

Za sat vremena utakmice nismo stvorili niti jednu izglednu priliku za postizanje gola.

Ovo ne daje neku nadu da BiH može protiv Nizozemske i Italije ostvariti povoljan rezultat.

54'

Ništa se nije dogodilo od vodstva Irana.

Naši nisu uspjeli ni centar priječi i zaprijetiti golu gostiju.

Blijedo izdanje Zmajeva.

50'

Mogu li naši odgovoriti nakon ovog šokantnog početka drugog poluvremena?

Prema igri koji su Zmajevi prikazali, veoma teško.

Uz sve to - Džeke večeras nema.

Pjanić, realno, ne može sam u napadu.

Još nema ni Višće u napadu. Drama.

47'

Prva akcija u drugom dijelu i odmah gol.

Kaveh je prošao po desnoj strani i rezantnim udarcem zatresao mrežu Pirića

Bio je to filigranski tačan udarac.

Naglasimo, u svlačionici je ostao Pjanić. Umjesto njega ušao je Cimirot.

47'

46'

GOLLLLLLLLLLLLLLL za Iran.

Gosti vode sa 1:0, strijelac je bio Kaveh.

HT

Haris Hajradinović, Samir Zeljković i Ajdin Hasić, tri reprezentativca Bosne i Hercegovine pozitivna su bila na koronavirus uoči utakmice sa Iranom, potvrđeno je iz Nogometnog saveza BiH za Radiosarajevo.ba.

Haris Hajradinović, Samir Zeljković i Ajdin Hasić nisu ni na klupi.

Kako smo ranije pisali, u hotelskoj sobi ostala su četvorica Zmajeva.

Prema informacijama do kojih je došao portal Radiosarajevo.ba riječ je o Edinu Višći, Seadu Kolašincu, Dennisu Hadžikaduniću i Branimiru Cipetiću.

HT

Kraj prvog dijela - Bosna i Hercegovina - Iran 0:0.

Za 45 minuta gledali smo slabuz utakmicu. Iran je imao tri prilike za gol, od kojih su dvije bile čisti ziceri.

Burić je spasio naš gol oba puta sjajnim intervencijama.

Možda u drugom dijelu bude bolje.

45'+1

Pjanić je imao lijpu priliku da iz slobodnog udarca zaprijeti golu Irana.

Slabo je pucao - pogodio je "živi zid" i šansa je otišla u nepovrat.

Blizu će kraj.

45'

Sudija je prvo poluvrijeme produžio za dvije minuite.

Komotno mogao je - četiri.

38'

Igra se na sredini terena.

Malo su loptu spustili na telju i jedni i drugi.

Još sedam minuta do kraja prvog dijela i dalje na Koševu nema golova.

35'

Ovo nije bilo loše, ali još čekamo na prvu ozbiljniju šansu Zmajeva.

Naši za 33. minute nisu uputili pravi udarac prema golu Irana.

34'

Novi korner za BiH.

Ovo je treći korner večeras na utakmici - drugi za Zmajeve.

Nakon nove varijente - ostaje 0:0.

Bolje da se pokuša lopta uputiti direktno u srce kaznenog prostora Irana.

30'

Khalilzadeh je skoro tri minuta bio na travi.

Sve vrijeme mu se ukazivala pomoć.

Igra se nastavlja, 0:0 na Koševu.

27'

Sada jedan igrač Irana leži na terenu.

I ovaj prekid bi mogao trajati nekoliko minuta.

25'

Na praznom Koševu čuje se svaki glas s terena.

Rekli bismo da su za nijansu glasniji gosti iz Irana.

Dvojica, trojica njihovih igrača bukvalno vrište, kada krenu prema našem golu i kada je lopta u njihovom posjedu.

20'

Burić neće nastaviti susret.

Profesor dr. Reuf Karabeg mu ukazuje pomoć.

Izlazi polako na tartan stazu.

Ulazi Kenan Pirić.

18'

U istoj minuti još jedna šansa za Iran - 100-postotna.

Amiri je išao prema golu našeg tima, ali je Burić ponovo panterskim skokom spasio naš gol.

Tom prilikom se i povrijedio, pa je sada prekid susreta.

I dalje je na Koševu 0:0.

18'

Uhhhhhh, ponovo nas spašava Burić.

Spasio je čist gol. Golizadeh je išao "jedan na jedan", ali je golman Hapoela sjajno intervenirao.

Bravo, Jasmine...

16'

Prvi korner i za Zmajeve.

Naši će isprobati uigranu varijantu.

Pucao je Saničanin glavom - ali jalov udarac.

14'

Pjanić je pogriješio u odbrani, lopta je došla do igrača Irana - krenuli su u kontru, ali je Saničanin bio na visini zadatka.

12'

Utakmica na Koševu nije dosadna, ali nedostaju navijači.

Prazne tribine olimpijskog stadiona, te kiša koja neprestano pada, svakako nijedan igrač na svijetu koji se nalazi na terenu ne bi ovo poželio.

08'

Nije ovo bilo loše.

Golman Abedzadeh je morao istrčati sa svog gola na nekih 30 metara i ispucati loptu u aut da bi spasio mrežu.

06'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga igrači Irana.

Naši su dobro postavljeni u odbrani.

03'

Prvi udarac u okvir gola, onaj Irana.

Hadžić je pucao sa 20 metara - dosta mlako.

Abedzadeh nije imao problema da uhvati loptu.

01'

Utakmica je počela.

Zmajevi prvi kreću sa centra.

BiH igra u bijelim dresovima, a Iran je izabrao crvenu opremu.

17:56

Sada ide himna Bosne i Hercegovine.

Zmajevima meč protiv Irana je veoma važan, jer se BiH bori da ustane u "trećem šeširu", kako bismo imali povoljniji žrijeb grupa u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

17:54

U toku je izvođenje himne Irana.

Podsjetimo, na stadionu nema navijača zbog mjera sigurnosti koronavirusa.

Zmajevi s tribina neće imati podršku ni 18. novembra, kada u Sarajevo, doduše na stadion Grbavicu, dolazi reprezentacija Italije.

17:53

Nogometaši izlaze na teren.

Uskoro će himne Irana i Bosna i Hercegovine.

Meč sudi Crnogorac Milovan Milačić.

17:50

Podsjetimo, Haris Hajradinović, Samir Zeljković i Ajdin Hasić pozitivni su na koronavirus, potvrđeno je za portal Radiosarajevo.ba iz Nogometnog saveza BiH, i oni večeras neće igrati.

"Tačno je, tri igrača su pozitivna, a četvoricu igrača smo ostavili u hotelu, radi predostrožnosti", potvrđeno je iz NSBiH za naš portal.
17:45

Selekcija Irana dolazi u sastavu koji je respektabilan.

Naši rivali ove godine odigrali su samo jedan susret ove godine.

Dobili su Uzbekistan sa 2:1.

Večeras za Iran igraju: Abedzadeh, Hajsafi, Pouraliganji, Khalilzadeh, Moharrami, Gholizadeh, Mohammadi, Kanaanizadegan, Amiri, Nourollahi i Kaveh.

Slike sa zagrijavanja - undefined

17:33

Selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Duško Bajević večeras je sve iznenadio početnim sastavom za prijateljski duel protiv Irana, koji se večeras od 18 sati igra na Koševu.

Bosna i Hercegovina: Burić, Ćorluka, Kovačević, Saničanin, Nastić, Pjanić, Lončar, Rahmanović, Tatar, Gojak i Hadžić.

17:30

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prijateljske utakmice između Bosne i Hercegovine i Irana, koja se od 18 sati igra u Wroclawu.